Zepter Black & White - kompletní sada 12 osob, 70 ks

Kód: LP-3112
ZDARMAZDARMA 152 530 Kč –16 %
LP 3112
152 530 Kč –16 % 128 130 Kč
Skladem

Black & White představuje dokonalou vyváženost mezi tvarem a kontrastem.

Bílý porcelán působí jako hladké malířské plátno určené pro zlaté geometrické dekory na černém malovaném pozadí.

Charakteristickým rysem této kolekce je důmyslná interpretace klasických uměleckých motivů s námětem řeckého meandru a jednoduchých vzorů.

Tato jedinečná 70dílná kolekce pro 12 osob je zhmotněním elegance a prvotřídního stylu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

NÁDHERNÉ EXTRAVAGANTNÍ VZORY
Vítejte ve světě Zepter Masterpiece, kde každý jeden výrobek je uměleckým dílem, pocházejícím z rukou vybraných a zkušených umělců. Kolekce porcelánu Black & White je exkluzivní ručně vyráběná z tvrdého porcelánu, podle originální technologie z 18. století a představuje vrchol estetického vkusu. Tato sada obsahuje bohatý seznam položek určených ke stolování: hluboké, mělké a dezertní talíře, každý po 12 kusech. Také jednu polévkovou mísu, salátovou mísu, omáčník, servírovací mísu, oválný talíř, solničku a pepřenku, 12 kávových šálků s podšálky doplňuje kávová konvice, cukřenka a konvička na mléko.
 
KRÁSA ZROZENÁ ZE ZEMĚ A OHNĚ
Položky z kolekce Zepter Masterpiece jsou ručně vyráběné v Bavorsku z tvrdého porcelánu, který je díky vysokému obsahu kaolinu (50-55 %) a nízké příměsi křemene a živce (20 % a   30 %) odolný vůči poškrábání,. Pro výrobu tohoto exkluzivního porcelánu používá společnost Zepter výhradně postupy vnitřního a vnějšího glazování. Během procesu výpalu „vnitřní“ glazury se prostřednictvím sítotisku na nádobí pomocí nepřilnavého papíru nepřímo nanese základní barva a nádobí se vypálí při teplotě 1 250 °C tak, aby barva mohla proniknout do znovu roztavené glazury a získala svůj nezaměnitelný lesk.
 
Poté se provádí „výpal na glazuru“: motivy se malují ručně buď se zlatými dekory, nebo bez nich, a jednotlivé porcelánové kusy se vypalují při teplotě 840 °C. Dekorace je tudíž – jak již naznačuje název tohoto postupu – „na glazuře“.
Poslední fáze spočívá v ruční malbě zlatem pomocí ředidla pro 22karátové zlato, které má vzhledem k použitým olejům a přísadám před vypálením nahnědlou barvu. Okrajové detaily se pak aplikují štětcem. Tento postup se nazývá „výpal zlata“ a provádí se při teplotě 800 °C. Taktéž ouška, dekorace a bordury se malují výhradně ručně. Tato dovednost je velice specializovaná a po desetiletí se formou neustálého učení předává z generace na generaci malířských mistrů.
 
CERTIFIKÁT PRAVOSTI
Ve srovnání s běžnými výrobci porcelánu je kolekce Zepter Masterpiece v každém svém detailu ukázkou nejvyšší kvality. Zepter International disponuje certifikáty pravosti, které jsou zárukou ruční výroby porcelánu s použitím nejkvalitnějších materiálů. Porcelán Zepter se vyrábí převážně v Německu na nejvyšší umělecké a kvalitativní úrovni. Zepter International garantuje nejvyšší kvalitativní normy a technologické postupy, protože při výrobě používá nejjemnější suroviny kontrolovaného evropského původu a všechny výrobní procesy podléhají přísnému dohledu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: